10 milyar TL’lik satış 1 ayda gerçekleşti!

  • Keypoint Gayrimenkul tarafından Keypoint Gayrimenkul
  • 4 sene önce

‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ kampanyası 10 milyarlık satış getirdi.

Konut satışlarında büyük hareket sürüyor. 1 Haziran tarihinde kamu bankalarının 1 yıl ödemesiz düşük konut kredi faizi hamlesiyle beraber ikinci büyük kampanyayı da 2 Haziran tarihinde Emlak Konut GYO devreye almıştı. Milliyet’ten Duygu Erdoğan’ın haberine göre, ‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ kampanyasıyla Emlak Konut GYO projelerinin satış ofislerinde ciddi yoğunluklar da yaşanıyor. Üzerinden tam bir ay geçen kampanyada yaklaşık olarak 7 bin adet konut satılırken, ciro geliri ise 10 milyar TL’ye yaklaştı.

Kampanyaya göre Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, projelerinde önce liste fiyatı üzerinden yüzde 10’luk bir indirim yapılıyor. Daha sonra yüzde 5 peşinat veren tüketici, yüzde 15’lik ödemeyi 24. ayda gerçekleştiriyor. Toplam bedelin yüzde 80’i için de banka kredisi kullanılıyor. Vade oranları da yüzde 0.69’dan başlıyor. Üçüncü senede başlayan taksit ödemeleri tüketici için önemli bir fırsat oluşturuyor.

Fırsat sürüyor

Kampanyanın gelecek dönemler için sürekliliğinin de sağlanması hedefleniyor. Şartlar değişse de tüketiciler için önemli fırsatlar sunulmaya devam edecek.

Kampanya kapsamında Emlak Konut GYO’nun çeşitli illerdeki teslime hazır ve yapımı süren projeleri yer alıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Yalova, Konya, Denizli ve Niğde’deki projelerde 10 bin konut bulunuyor. Yoğun ilgi sebebiyle bazı projelerde tüm satışlar da bu sürede tamamlandı.

 

 

Compare listings

Karşılaştırmak