İlanları karşılaştırın

”2020 yılı Gayrimenkul Sektörü için daha iyi bir yıl olacak”

”2020 yılı Gayrimenkul Sektörü için daha iyi bir yıl olacak”

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE 2019 YILINI DEĞERLENDİREN VE 2020 İÇİN ÖNGÖRÜLERİNİ PAYLAŞAN KEYPOİNT GAYRİMENKUL KURUCUSU TARIK SEÇKİN, GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE 2020 YILININ, GERİDE BIRAKTIĞIMIZ 2019 YILINA GÖRE ÇOK DAHA VERİMLİ BİR YIL OLMASINI BEKLEDİĞİNİ SÖYLEDİ.

‘’2019 yılı genel olarak küresel bazda artan büyüme endişeleri ve alınmaya çalışılan önlemlerle geçen bir yıl oldu. Yaşanan ticaret savaşları, küresel ekonomik dengesizlikleri beraberinde getirdi. Bu durumun varlık fiyatlarında aşağı yönlü beklentileri güçlendirdiğini gördük.

Gelişmiş ülkelerde sağlanan parasal teşviklerin ve uygulanan faiz politikalarının istenilen başarıya ulaşamadığını gözlemledik. Gelişmekte olan ülkeler ise enflasyon politikalarına göre benzer uygulamalar yaparak, ekonomik büyüme stratejileri oluşturmaya çalıştılar.

Ülkemizde ise ekonomik olarak yaşanan dalgalanmaların özellikle son dönemde faiz alanında etkilerinin giderek daha normalleştiğini görmekteyiz’’ dedi.

İnşaat sektörünün, yarattığı katma değer ve istihdam olanaklarıyla, ülke ekonomimiz için son derece büyük bir öneme sahip olduğunun altını çizen Tarık Seçkin ‘’Geçtiğimiz 20 yıl boyunca, Türkiye’de inşaat sektörü ekonominin büyümesine paralel bir büyüme gerçekleştirmiştir. 2019 yılına baktığımızda gerçekleşen konut satışı rakamlarının, konjonktür düşünüldüğünde gerçekleşmelerin normal olduğunu söyleyebiliriz. Son dönemde ise özellikle kamu bankalarının konut kredi faizlerinde yaptığı indirimler, özellikle ipotekli satışlar üzerinde olumlu etki yaratmış olup, hem tüketici hem de üretici açısından canlılığı artırmaya başlamıştır’’ dedi.

Konut satışlarında yabancıya satışların da önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Tarık Seçkin ‘’Yabancı satışlarda, 2019 yılında yaklaşık 45.000 adet konut satışı yapıldı. 2020 yılında özellikle hazır konutlar olmak üzere beklentimiz bu rakamın çok üzerinde’’ dedi. Ülke nüfusunun %18,4’ünün ikamet ettiği İstanbul’un, %0,26’lık nüfus artışı gösterdiğine dikkat çeken Tarık Seçkin, özellikle büyük şehirlerdeki nüfus artışının konut sektörüne olan talebi artmaya devam edeceğine işaret etti.

img

Keypoint Gayrimenkul

Keypoint Türkiye, Lüks Konut Projeleri ve Ticari Gayrimenkuller alanında hizmet veren uzman gayrimenkul profesyonellerini bünyesinde bulunduran, bunun yanı sıra tüm Türkiye'deki Keypoint portföyleri ile birinci sınıf tam hizmet aracısıdır. Marka bilinirliği her geçen gün artan Keypoint Türkiye, gayrimenkul vizyonu ve muazzam kaynaklarından yararlanarak, sektörde benzersiz bir düzeyde farklı hizmetler sunmaktadır. Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlarla , sektörün en güvenilir, en çok tercih edilen markası olmak yolunda müşterilerine üstün kaliteli hizmet sunarak lüks mülklerin pazarlanması ve satışında açık bir başarı sergilemektedir.

Benzer Haberler

Gayrimenkul ve Emlak piyasasındaki işlem sayısı yüzde 70 oranında düştü.

Keypoint Gayrimenkul Kurucusu Tarık Seçkin,  ''Şu anda Gayrimenkul ve Emlak piyasasındaki...

Okumaya Devam..
Keypoint Gayrimenkul
- Keypoint Gayrimenkul

2019 da Yabancıya ne kadar konut satıldı?

En çok Iraklılar aldı… Keypoint kurucusu Tarık Seçkin ‘’Türkiye İstatistik Kurumu...

Okumaya Devam..
Keypoint Gayrimenkul
- Keypoint Gayrimenkul

Yazıya yorum yapın