Gayrimenkul ve Emlak piyasasında büyük talep artışı!

  • Keypoint Gayrimenkul tarafından Keypoint Gayrimenkul
  • 4 sene önce

COVID-19 salgınının Gayrimenkul sektörü üzerindeki etkilerini ve salgın sonrası beklentileri değerlendiren Keypoint Gayrimenkul kurucusu Tarık Seçkin,içinde bulunduğumuz dönemin potansiyel gayrimenkul alıcıları ve yatırımcılar için mükemmel bir satın alma fırsatı oluşturduğunu söyledi.

Son dönemde hem yerli, hem de yabancı müşterilerin gayrimenkul taleplerinin arttığını ve küresel salgın Covid- 19‘un konut talebini yeniden şekillendirdiğini dile getiren Tarık Seçkin  ‘Son dönemde aldığımız taleplerin büyük bir kısmını şehir merkezinden uzak, teraslı veya bahçeli yani nefes alan yapılar oluşturuyor. İzole bir hayat sürmek için bahçeli müstakil evler ve villalar tercih ediliyor. Önümüzdeki süreçte sağlıklı bir yaşam ve çalışma ortamı sunabilecek, güvenli, yüksek kaliteli yapılara olan talep hızla artacak. İyi bir aile yatırımını neyin oluşturduğuna dair beklentilerin değişebileceğini düşünüyorum. Otomobilin modelini yenilemek yerine, ekstra odalı, bahçeli bir ev satın almanın daha iyi tercih olduğu düşünülecektir.’ dedi.

Emlak Sektörünün sürece hızla adapte olarak, virüse maruz kalmayı en aza indiren yaklaşımlar geliştirdiğinin altını çizen Tarık Seçkin ‘Birçok temsilci şimdi uzaktan çalışıyor ve işlerinin çoğunu sanal olarak yürütüyor. Bu süreçte potansiyel alıcılarının bir kısmı gayrimenkulü  fiziksel olarak gezmeden önce satın almakta tereddüt etti. İnsanların yasal olarak fiziksel bir tur atmasına izin verildiği dakika, pazarın daha da hareketleneceğini düşünüyorum.’ dedi.

COVID-19 salgınının zaten değişmekte olan bazı eğilimleri hızlandırdığını belirten Tarık Seçkin  ‘Diğer taraftan bazı eğilimler tersine dönebilir. Bu dönemde internet ve dijitalleşmeye olan önem arttı. Muhtemelen eğilim aynı yönde devam edecek diğer taraftan iş ve yaşam alanlarının yoğunlaştırılması için süregelen eğilim yeniden gözden geçiriliyor.‘ dedi.

Gayrimenkul ve emlak sektörünün karantina kaldırıldığında, tüm değişenleri ile birlikte güçlü bir toparlanma sürecine gireceğini düşündüğünü dile getiren Tarık Seçkin ’Gayrimenkul, her dönemde son derece önemli bir varlık sınıfıdır. Bahar satın alma sezonundan gelen bastırılmış talep, satışların yıl sonuna kadar toparlanmasına yardımcı olacaktır diye düşünüyorum’ dedi.

 

Compare listings

Karşılaştırmak