Yapay zeka gayrimenkul ve emlak sektörünü şekillendiriyor!

  • Keypoint Gayrimenkul tarafından Keypoint Gayrimenkul
  • 4 sene önce

Gayrimenkul ve emlak sektörü gelişen teknoloji ve yapay zeka ile birlikte yeniden şekilleniyor. Keypoint Gayrimenkul’ün kurucusu Tarık Seçkin, yapay zekanın gayrimenkul sektörüne etkileri hakkında açıklamalarda bulundu. 

Gelişen teknolojiyle beraber yapay zeka, veri analitiği gibi teknolojik yenilikler birçok sektörü etkilerken gayrimenkul sektörünü de yeniden şekillendiriyor. Proje pazarlama ve gayrimenkul yönetimi alanında hizmet veren Keypoint Gayrimenkul’ün kurucusu Tarık Seçkin, Covid-19 pandemisi ile beraber birçok sektör gibi gayrimenkul ve emlak sektörünün de çok hızlı bir şekilde dijitalleştiğini dile getirdi.

Bu değişimle beraber gayrimenkul sektöründe sayısız fikirler üretildiğini ve hizmet kalitesinin arttığını söyleyen Seçkin, ‘’Gayrimenkul ve emlak sektörü COVID-19 pandemisi ile birlikte büyük bir dijital dönüşüm geçiriyor.  Pandemi öncesinde de müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek adına teknolojiyi aktif olarak kullanıyorduk. Ancak pandemiyle beraber tüm sektör adına dijitalleşmenin önemi oldukça arttı. Şu anda sektörün hızla dijitalleştiğini ve sayısız yeni fikrin önünün açtığını görüyoruz.’’ dedi.

Gayrimenkul sektörünün, hizmet kalitesini daha yukarıya taşımak için sürekli yeni projeler ürettiğini belirten Tarık Seçkin ‘’Gayrimenkul sektörünü hem iş devamlılığını sağlamak, bunun yanında da müşterilerine her zamankinden daha iyi ve sorunsuz hizmet vermeyi hedefliyor” dedi.

Dijitalleşmeyle müşteriye sunulan hizmet kalitesinin arttığını söyleyen Seçkin, ”Örnek vermek gerekirse, önceden ihtiyacınıza uygun gayrimenkulü bulmak nispeten daha yorucu bir faaliyetti. Şimdi ise sanal turlar veya videolar aracılığıyla çok daha konforlu bir hale geldi. Dijitalleşmenin getirdiği birçok yenilikle birlikte, fiziki ziyaret sayısının azalarak verimliliğin önemli ölçüde arttığını söyleyebiliriz. Dijital kolaylıklar, müşterilerin birçok mülk ziyareti ve müzakerelerden oluşan satın alma, kiralama süreçlerini çok daha kolay hale getirdi. Alıcılar, satıcılar ve kiracılar bu yaklaşımı kolayca benimsediler. COVID-19 sektöre yeni zorluklar getirmesine rağmen, gayrimenkul sektörü yeni normaldeki zorluklarının üstesinden gelmek adına teknoloji odaklı ve yaratıcı çözümler üretiyor. Gayrimenkulde dijitalleşme, sektörü temelli olarak değiştirmeye hazırlanıyor’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Emlak Kulisi

26 Ekim 2020, Pazartesi / 10:20

Compare listings

Karşılaştırmak