Yeni Proje Emlak Konut GYO Florya Evleri.

  • Keypoint Gayrimenkul tarafından Keypoint Gayrimenkul
  • 4 sene önce

Emlak Konut GYO imzasıyla hayata geçirilecek olan Florya Evleri projesinde yer teslimi yapıldı…

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) projelerinden İstanbul Bakırköy Şevketiye Florya Konut Ve Ticaret İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşinin yer teslimi, yüklenici firma Mustafa Ekşi İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’ne dün yapıldı.

Florya Evleri projesinin toplam arsa alanı 68 bin 36 metrekare, yaklaşık emsale esas inşaat alanı 53 bin metrekare olarak belirlendi. Arazinin 46 bin metrekaresi ticaret ve konut alanı olarak, 7 bin metrekaresi özel eğitim tesisi alanı, 15 bin metrekaresi park şeklinde kullanılacak.

Bakırköy Şevketiye arsasında hayata geçirilen projesinin ihalesi 30 Eylül’de Mustafa Ekşi İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi ile imzalanmıştı. Sözleşmenin bedeli 315 milyon 800 bin TL oldu.

İhalesi İptal Edilmişti

Ticaret+konut alanı, özel eğitim tesisi alanı ve park alanından oluşan projede arsanın ihalesi geçen yıl gerçekleştirilmiş ve iptal edilmişti. İhaleye 7 firma katılmıştı. Katılan firmalar arasında Mustafa Ekşi İnşaat, Aydur İnşaat, Gürtaş Yapı, Maksem Yapı ve YP İnşaat bulunuyordu.

Emlak Konut GYO Florya Evleri projesinde 182 konut, 12 ticari ünite ve 60 adet villa bulunuyor. Projedeki konutlar 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde tasarlandı. Projede yükseklik sınırı 3 ve 4 olarak belirlendi.

 

Compare listings

Karşılaştırmak